Sepetim

Kapat

150 TL ÜZERİ SİPARİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO

Mesafeli Satış Sözleşmesi

  Satış   

Bu sözleşme, Alıcı’nın, mobil cihazındaki uygulama ile işlem yaptığı halleri de kapsamak üzere, Satıcı’ya ait https://www.otdergi.com internet sitesinden ("İnternet Sitesi") sipariş vererek satın almak istediği aşağıda belirtilen ürün(ler)’in ("Ürün/Ürünler") Alıcı’ya satışı-teslimi ve diğer hususlara ilişkin olarak tarafların hak ve yükümlülüklerini düzenler. Alıcı bu Sözleşme'yi İnternet Sitesi’nde onayladıktan sonra, sipariş verdiği ürün(ler)'in bedeli ve masrafları seçtiği ödeme yöntemi ile tahsil olunur.

  1. Taraflar

  Satıcı

Ünvan

Medu Yayıncılık ve Kafe Hizmetleri Ltd. Şti.

Adres

Teşvikiye Mah. Akkavak Sok. 17/7 Şişli-İstanbul-Türkiye

Telefon Numarası

0 212 274 33 54

e-Posta

mustafa@otdergi.com

Hesap Sahibi

Medu Yayıncılık ve Kafe Hizmetleri Ltd. Şti.

Banka Hesabı

Garanti Bankası Nişantaşı

TR29 0006 2000 1320 0006 2927 05

 

  Alıcı

İsim / Ünvan

 

Kimlik / Pasaport N.

 

Adres

 

Telefon

 

e-Posta

 

 

  1. Sözleşme Konusu

Ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, birim fiyat(lar)ı ve satış bedeli ile ödeme (tahsilat) bilgileri ve maddi bir ürünün teslimini gerektiren satışlarda ALICI'nın bildirdiği teslim yeri dahil teslimat bilgileri aşağıda belirtildiği gibidir.

Ürün

Birim Fiyat

Adet

Toplam

 

……...₺

X

 

Kullanılan Hediye Çeki / İndirim Kodu Toplamı

 

Sipariş Gönderim - Kargo Ücreti

……...₺

Sipariş Ödeme Toplamı (KDV Dahil)

……...₺

 

Ödeme (Tahsilat) Bilgileri

Ödeme Yöntemi

(Kredi Kartı / Kapıda Kredi Kartı, Banka Havalesi veya Nakit)

Kredi Kartına Taksit/Tek Çekim

……….…..₺ x ……. Taksit

Toplam Tutar

………….₺

 

Teslimat Bilgileri

İsim / Ünvan

 

Adres

 

Telefon

 

Fatura Bilgileri

İsim / Ünvan

 

Vergi / Kimlik N.

 

Adres

 

e-Posta

 

 

  1. Genel Hükümler

Alıcı, internet sitesine üye olurken yahut sözleşme konusu ürünün siparişi için formları doldururken verdiği kişisel ve sair bilgilerin gerçeğe uygun olduğunu, formların yanlış doldurulmasından, teslimat adresinin eksik ve hatalı girilmesinden bizzat sorumlu olduğunu kabul ve beyan eder. Satıcı’nın bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle uğrayacağı tüm zararları, Satıcı’nın ilk bildirimi üzerine derhal, nakden ve defaten tazmin edeceğini beyan ve taahhüt eder.

Ürünün adı, adedi, fiyatı, tüm vergiler dahil satış bedeli, özellikleri internet sitesindeki ürün tanıtım alanlarında belirtildiği gibidir. Alıcı bu bilgilerde güncelleme yapılana kadar bunların geçerli olduğunu, süreli indirimlerin ise belirtilen süre sonuna kadar geçerli olduğunu bildiğini ve kabul ettiğini beyan eder. Maddi ürünlerin teslimi için ek ödeme yükümlülüklerinin doğabileceği, ödeme aşamasına geçmeden önce teslimat için yapılması gereken ek ödeme bilgisi bu sözleşmenin onaylanmasından önce Alıcı’ya bildirilmiştir.

Sözleşmenin onaylanması ile birlikte ödeme aşamasına geçilecek ve ödemenin onaylanması halinde satış sözleşmesi kurulmuş, ürün satın alınmış olacaktır. Alıcı herhangi bir nedenle sözleşme konusu ürün bedelinin ödenmemesi ve/veya banka kayıtlarında iptal edilmesi halinde, Satıcı’nın sözleşme konusu ürünü teslim yükümlülüğünün sona ereceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

Sözleşme konusunun çevrimiçi eğitimlerden oluşması halinde borç elektronik ortamda ifa edildiğinden fiziksel bir teslim yapılmayacak olup herhangi bir kargo bedeli oluşmayacaktır.

Sözleşme konusu maddi ürünler, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile Alıcı’nın yerleşim yeri uzaklığına bağlı olarak internet sitesindeki ön bilgiler kısmında belirtilen süre zarfında Alıcı veya Alıcı’nın gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürünün Alıcı’ya yahut ürünün teslim edilmesini istediği üçüncü kişiye teslim edilememesi durumunda, Alıcı’nın sözleşmeyi feshetme hakkı saklıdır.

Teslimatı yapacak kargo firmasının Alıcı’nın teslimat talep ettiği yerde şubesi veya bu noktada adrese teslim servisi olmadığı hallerde Alıcı, kargo firması tarafından belirtilen en yakın teslim noktasından ürünü(leri) kendisi teslim alacaktır. Alıcı teslimat talep ettiği yer ile ilgili bu bilgileri bildiğini, Satıcı’dan ayrı bir teslimat yükümlülüğüne girmesini talep edemeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

Alıcı yahut ürünün teslim edilmesini istediği üçüncü kişi, sözleşme konusu ürünleri teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı ürünleri kargo şirketinden teslim almayacaktır. Kargo şirketi çalışanı ile birlikte hasarlı ürün tutanağı tutulmaması halinde teslim alınan hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir.

Satıcı, sipariş konusu ürünlerin tesliminin imkansızlaştığı hallerde bu durumu öğrendiği tarihten itibaren üç gün içinde Alıcı’ya bildirimde bulunacak, teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri en geç on dört gün içinde iade edecektir.

  1. Cayma Hakkı

İnternet sitemiz üzerinden aldığınız süreli yayınlar, kitaplar ve online eğitim hizmetleri  için cayma hakkınız söz konusu değildir. Diğer tüketici ürünlerinden hijyen açısından iadesi sakıncalı olanlar, sizin için özelleştirilmiş olanlar hariç olmak üzere cayma hakkınızı kullanabilirsiniz. Cayma hakkınızı kullanmak için lütfen yukarıda yazılı e-Posta adresinden yahut posta adresinden başvuruda bulununuz.

Alıcı, sözleşme konusu malların kendisine teslim edildiği tarihten itibaren, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

Cayma hakkının kullanılması halinde iade edilecek ürünün hasarsız olarak, faturasıyla ve/veya iade faturası ile birlikte, anlaşmalı kargo şirketi ile geri gönderilmesi gerekir. Ürünlerin bu şartlar altında Satıcı’ya ulaşmasını müteakip yapılan ödemeler on dört gün içinde iade edilecektir.

Cayma hakkının kullanılması sonucunda, sözleşme konusu ürünlerin birlikte satışı nedeniyle yahut özel indirim dönemi ve kampanyalar çerçevesinde yapılan indirimler için gerekli koşullar yitirildiyse, yapılacak geri ödemelerden daha önce yapılmış indirimler indirilir.

  1. Muhtelif Hükümler

Sözleşmede düzenlenmeyen haller için, uygulanabildiği yerlerde 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun, Borçlar Kanunu ve sair mevzuat uygulanır.

Sözleşmeden doğabilecek ihtilâfların halinde, Satıcı’ya ait elektronik ortamdakiler de dâhil her türlü kayıt, defter, elektronik posta ve belge kesin delil sayılacaktır. Bu hüküm, aynı zamanda Sözleşmenin tarafları arasında 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu m.193 uyarınca akdedilmiş bir delil sözleşmesi niteliğindedir.

Sözleşme'den doğacak uyuşmazlıklarda 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun'da belirtilen parasal sınırlar doğrultusunda tüketicinin yerleşim yerinin bulunduğu tüketici sorunları hakem heyeti veya tüketici mahkemesi yetkilidir. Alıcının tüketici sayılmayacağı durumlarda ve toplu siparişlerden çıkan ihtilaflarda yetki İstanbul Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri’ne aittir.

Sözleşmede yer alan herhangi bir hükümle ilgili sorunuz, değişiklik öneriniz ve başkaca bir teklifiniz varsa lütfen bilgi@otdergi.com adresinden bizimle iletişime geçiniz.

SÖZLEŞMEYİ OKUDUM, HÜKÜMLERİ VE İFADE ETTİKLERİ ANLAMLARI ANLADIM, ONAYLIYORUM.